Dodaj firmę

Artykuły

  • 2 lutego 2022

Jaki pierścionek podarować mojej dziewczynie? Jak go wybrać?

Materiał reklamowy partnera:

Zaręczyny to bardzo szczególne i wyjątkowe wydarzenie w związku par planujących spędzenie ze sobą całego życia. Moment oświadczyn i zadania najważniejszego pytania jest jednoznacznym wyznaniem miłości oraz istotnym przyrzeczeniem. Dla kobiety jest to najczęściej ogromna niespodzianka i powód wielkiego wzruszenia. Mężczyzna traktuje oświadczyny w nieco inny sposób i wiąże się to ze sporym stresem. Podstawą jest pierścionek zaręczynowy, który musi wybrać dla swojej partnerki, a następnie czas i miejsce idealne na taką okazję.

Jaki pierścionek podarować mojej dziewczynie? Jak go wybrać?


Model pierścionkaWybór i zakup odpowiedniego pierścionka dla partnerki to nie takie łatwe zadanie. Jeśli całe wydarzenie ma pozostać w tajemnicy przed partnerką niemożliwe jest skonsultowanie z nią ostatecznego wyboru modelu pierścionka. Wiele kobiet pragnących ślubu czasem między słowami sugeruje swoim partnerom jakie najbardziej modele im się podobają oraz jaki dokładnie pierścionek zaręczynowy chciałyby otrzymać. Dlatego też ważne jest zwracanie szczególnej uwagi na tego typu słowa i zapamiętywanie na odpowiednią chwilę. Bardzo dobrym posunięciem jest poradzenie się kogoś bliskiego kto doskonale zna gust i upodobania partnerki. Przed zakupem dobrze jest również zajrzeć do szkatułki biżuteryjnej, w której znajdują się naszyjniki, bransoletki i pierścionki przyszłej narzeczonej. Pozwoli to nieco dokładniej sprecyzować jej zainteresowania. Między innymi wybór pomiędzy złotem lub srebrem może być znacznie prostszy jeśli okaże się, że ukochana do tej pory nosiła tylko jeden rodzaj biżuterii.

Dobór odpowiedniego rozmiaruOgromnym wyzwaniem dla mężczyzn planujących zaręczyny jest dobór prawidłowego rozmiaru pierścionka. Niewielu bowiem zna dokładnie rozmiar palca partnerki. Choć często kobiety starają się takie informacje sugerować swoim partnerom to wciąż niewielu z nich jest w stanie przypomnieć sobie takie rzeczy w odpowiedniej chwili. Jednym z najlepszych sposobów na dopasowanie rozmiaru pierścionka zaręczynowego do palca kobiety jest porównanie go z posiadaną już biżuterią. Niektórzy decydują się na tak zwane wypożyczenie jednego pierścionka z kolekcji swojej kobiety i pokazanie go jubilerowi. Pozwoli to wyeliminować ryzyko zakupu pierścionka w złym rozmiarze. Jeśli taka forma dopasowania rozmiaru nie jest jednak możliwa warto skonsultować od razu u jubilera ewentualną możliwość zmiany rozmiaru na właściwy. Pierścionek zaręczynowy można bowiem najczęściej z powodzeniem zmniejszyć lub poszerzyć już po zaręczynach.

Odpowiednia chwilaJeśli pierścionek zaręczynowy zostanie już wybrany, kupiony i odpowiednio zapakowany należy zaplanować całe wydarzenie. Bardzo ważne jest pamiętanie o upodobaniach swojej ukochanej kobiety, której marzenia mogą być sprecyzowane. Pomysłów na zaręczyny jest wiele, lecz najlepsze są te, które idealnie pasują do zainteresowań oraz upodobań partnerów. Choć stres jaki odczuwa mężczyzna oświadczający się swojej kobiecie czasem jest naprawdę paraliżujący dobrze jest przygotować się wcześniej na wyznanie swoich uczuć w najpiękniejszych i najczulszych słowach.

Reklama